Anna Pavlicová Rekotour

RYCHLÉ VYHLEDÁNÍ ZÁJEZDU

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

CK Rekotour


Kde nás najdete?

Masarykovo nám. 1232

686 01  Uherské Hradiště

tel./fax:  572 540 852

mobil:    603 512 681

 

Počasí

Měny

Euro125.44
Americký dolar122.49
Britská libra129.67
Bulharský leva113.01
Egyptská libra11.43
Chorvatská kuna13.38
Marocký dirham12.44
Thajský baht10067.02
Tuniský dinár17.82
Turecká lira11.63

Nejnavštěvovanější destinace

ID: 1027380

NORSKO - LEGENDÁRNÍ FJORDY A VYHLÍDKY

Termín: 12.07. (St) - 21.07. (Pá) 2023

Délka pobytu: 10 dní, 9 nocí

Doprava: Kombinovaná doprava

Strava: Snídaně

Cena: 28 640 Kč

Poloha
Oblíbený poznávací zájezd do nejkrásnějších částí Norska. Navštívíme Stavanger - vstupní bránu do oblasti jihozápadních fjordů, norskou ikonu krásný Lysefjord s vyhlášenou vyhlídkou Preikestolen, čeká nás atraktivní plavba podél členitého západního pobřeží do Bergenu. Vyjdeme k největšímu ledovci v Evropě Jostedalsbreen, shlédneme nádherné přírodní scenérie největšího norského fjordu Sognefjord. Prohlédneme si Bergen s unikátními hanzovními domy, čtvrť Bryggen, vyjedeme na vyhlídku Fløyen. V druhé části zájezdu nás čekají monumentální soutěsky, městečka, fjordy, vodopády a legendární „Zlatá cesta severu“ vč. vyhlášeného Geirangerfjordu, Dalsnibby, Orlí stezky nebo cesty Trollů.

Poznávací zájezd do Norska 2023 - legendární fjordy a vyhlídky provází Ing. Milena Škorpilová.

Hirtshals – Grimstad – maják Lindesnes – Flekkefjord – Egersund Stavanger – Lysefjord – vyhlídka Preikestolen – Bergen Voss – Tvindefoss – Sognefjord Jostedalsbreen Brigsdalsbreen Dalsnibba Geirangerfjord Orlí stezka cesta Trollů stěna Trollů – soutěska Romsdalen - údolí Gudbrandsdalen – Lillehammer Oslo
Ubytování
Hotely/hostely/turistické norské hotely - 2 a 4lůžk. pokoje vč. snídaní a ložního prádla.
Program
1. den zájezdu
Odjezd z ČR v pozdních večerních hodinách (cca 23:00 hod. překročení hranic z ČR) přes Německo do Dánska.

2. den zájezdu
Cesta Jutským poloostrovem, kolem poledne příjezd do HIRTSHALS, před naloděním na trajekt do Norska krátká prohlídka městečka, ev. návštěva jedinečného Akvária Severního moře. V podvečerních hod. přejezd trajektem do Skandinávie, vylodění v Norsku, ubytování v okolí Kristiansand, případná večeře.

3. den zájezduPoznávání jižního pobřeží Norska s nespočtem bílých přístavních městeček s barevnými rybářskými čluny, usazených ve skalnatých zátokách a zálivech – město GRIMSTAD, historické centrum plné úzkých uliček, muzeum Henrika Ibsena Ibsenhuset. Maják LINDESNES najdeme na nejjižnějším cípu Norska. Od r. 1915 signalizuje lodím vjezd do průlivu SKAGERRAK, spojujícího Severní a Baltské moře. Správní centrum kraje Agder, město FLEKKEFJORD se známým flekkefjordským kostelem. Jednou z nejkrásnějších cest jižního Norska s nespočtem příkrých skal a vodopádů příjezd do Stavangeru. Ubytování 2 noci v hotelu.

4. den zájezdu
Poznávání krásy LYSEFJORDU. Supermoderním podmořským tunelem RYFAST odjezd ze Stavangeru na středně náročný výšlap k legendární skalní vyhlídkové plošině PREIKESTOLEN Pulpit rock (Kazatelna). Strmé stěny tohoto jedinečného žulového skalního útvaru spadají 604 m do fjordu ležícího pod ním. Odpoledne prohlídka historického centra města STAVANGER s pitoreskními bílými dřevěnými domy, gotickým kostelem a strážní věží nad městem. Večer návrat do hotelu.

5. den zájezdu
Stavanger, ranní nalodění na trajekt, plavba podél členitého západního pobřeží Norska. Po poledni vylodění ve městě a přístavu BERGEN. Ubytování v hostelu na okraji města. Odpoledne pěší výstupu na horu ULRIKEN (643 m). Odměnou je fantastický výhled na Bergen a okolní fjordy.

6. den zájezdu
BERGEN, historické centrum (UNESCO), neopakovatelná atmosféra trhu, unikátní hanzovní domy Bryggen (UNESCO) - středověké kostely, stará čtvrť dřevěných domů Gamle Bergen, možnost výjezdu lanovkou na vyhlídku Fløyen, ze které je vidět centrum města jako na dlani. Dle časových možností návštěva známého akvária. Večer ubytování v hostelu v okolí Vossu.

7. den zájezdu
Zastávka u kaskádovitého vodopádu TVINDEFOSS. Přejedeme nádhernými scenériemi k rameni největšího norského fjordu SOGNEFJORDU (délka 200 km), toto legendární údolí plné jezer a vodopádů je často přirovnáváno k americkému Grand Canyonu. Vycházka horským údolím k největšímu ledovci v Evropě JOSTEDALSBREEN resp. k jeho nádhernému ledovcovému splazu BRIGSDALSBREEN. Ubytování v hotelu a večeře.

8. den zájezdu
ZLATÁ CESTA SEVERU
. Vyjedeme na horské sedlo s vyhlášenou vyhlídkou DALSNIBBA (1440 m) s úchvatnými pohledy na fjord Geiranger, jehož strmé stěny jsou krášleny desítkami vodopádů, z nichž nejznámější jsou vodopády Sedm sester, Nápadník a Naděje. Městečko GEIRANGER, ležící v romantických scenériích GEIRANGERFJORDU (UNESCO). Jeho krásy nejlépe vychutnáte při vyhlídkové plavbě. Pokračujeme ORLÍ STEZKOU, překonáme Nordalsfjord a vyjedeme věhlasnou CESTOU TROLLŮ – Trollstigveien, která 11 serpentinami překonává výškový rozdíl 800 m a prochází překrásnými horskými scenériemi. Příjezd na ubytování do kempu v oblasti Andalsnes.

9. den zájezdu
Zastávka u pověstné převislé STĚNY TROLLŮ – Trollveggen. Pokračujeme podél divoké řeky Rauma do monumentální soutěsky Romsdalen a dále mohutným údolím Gudbrandsdalen. Navštívíme olympijský LILLEHAMMER, ležící u největšího norského jezera Mjösa. K večeru příjezd do OSLA, večerní prohlídka města, ubytování v hotelu, případná večeře.

10. den zájezdu
Dokončení prohlídky OSLA - světoznámá budova radnice, budova Opery, Vigeland park. Transfer na letiště v Oslu a odlet do Prahy.
Cena zahrnuje
 • dopravu lux. klim. busem,
 • leteckou dopravu Oslo - Praha vč. letištních tax,
 • transfer na letiště,
 • trajekt do Skandinávie,
 • trajekt Stavanger - Bergen,
 • vnitrostátní trajekty,
 • 8x ubytování - 4x dvoulůžkové pokoje v hotelu, 4x 4lůžkové pokoje nebo chatky,
 • 8x bohatou snídani převážně bufetovou formou,
 • 1x večeři v hotelu,
 • ložní prádlo,
 • průvodce CK,
 • z důvodu změn v letových řádech může ve výjimečných případech dojít ke změně letiště (např. Vídeň). V tomto případě bude zabezpečen svoz z/na letiště.
Cena nezahrnuje
 • vstupné, fakult. služby,
 • vyhlídkovou plavbu Geirangerfjord,
 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“,
 • v závislosti na změně může být zájezd prodloužen o 1 den. V takovém případě bude rozšířen počet ubytování se snídaní a účtován povinný příplatek 650,- Kč/os.
Fakultativní příplatek
 • 2lůžk. pokoj hostel, chatky - 4 noci 2400 Kč/os.,
 • 7x večeře 5100 Kč (min.10 osob),
 • 5x 1/1 pokoj v hotelu a hostelu Bergen 5250 Kč/os.
 • komplex. pojištění vč. vyššího storna zájezdu 650 Kč, 
Nástupní místa
12.07. - 21.07. Odjezd A, B / L2
Přehled nástupních míst najdete ZDE
12.07. (St) - 21.07. (Pá) 2023 - 10 dní, 9 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Čtyřlůžkový pokoj
Snídaně
Kombinovaná doprava
-28 640 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměNorsko
MístoNorsko
HotelNORSKO - LEGENDÁRNÍ FJORDY A VYHLÍDKY
Čtyřlůžkový pokoj
Termín12.07.2023 - 21.07.2023
DopravaKombinovaná doprava
Odletové/odjezdové místo 
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Redok Travel, s.r.o. IČO: 25258281
Vytvářím objednávku...